Zpět

Pečeme pro naše mazlíčky :)

Přidáno: 22. 7. 2019 13:45:00 Počet shlédnutí: 1262

22 Červenec 2019

Tuňákové sušenky Netopýrek

Pečeme pro naše mazlíčky :)

Jelikož na recept pro pejsky byl kladný ohlas tak tu máme pro Vás další recept na psí sušnky. Jsou snadné a Váš mazlíček je ocení. Jsou skvělé i na cvičení jako odměna. Děkujeme opět Klárce naší blogerce z www.freshcook.cz, že pro nás tento recept připravila. Taky děkujeme našim ochutnávačům, kterým moc chutnalo.

Pokud chcete pejskovi připravit křehké domácí sušenky s neodolatelnou vůní tuňáka, jste tady správně. Na tento recept budete potřebovat jen pár ingrediencí a za výsledek Vám Váš pejskem oblíže všechny prsty.

Na tuňákové sušenky potřebujeme:

  • 1 plechovka tuňáka ve vlastní šťávě
  • 1 hrnek kukuřičné mouky
  • 1 hrnek rozmixovaných ovesných vloček (vznikne ovesná mouka)
  • 1/3 hrnku vody
  • vykrajovátko, plech

recept psí sušenky tarvose

V míse smícháme všechny suroviny a vypracujeme z nich těsto. Ze začátku použijeme vařečku, pak zapojíme i ruce, aby se pořádně spojily všechny ingredience a těsto drželo co nejvíce u sebe. Podle potřeby přidáme vodu nebo kukuřičnou mouku, abychom docílili správné konzistence – což je taková, ze které se dá vyválet placička.

recept psí sušenky tarvose

Těsto je obecně trochu drolivé, není tam žádná surovina jako např. vajíčko, které by to drželo, takže při válení těsta postupujte velice opatrně, hodně jej podsypávejte a vyválejte vždy jen malou plochu – třeba na 3 nebo 4 vykrajovátka. Nebude se Vám to tak trhat a bude to ve výsledku rychlejší.

recept psí sušenky tarvose

Vykrojené tvary dáváme na plech, můžeme blízko sebe, sušenky nenabydou. Pečeme v troubě rozehřáté na 180°C cca 20 minut, dokud nebudou propečené a křupavé.
Nechte zchladnout a uchovávejte v suchu a uzavřené nádobě.
Z této várky jsem udělala dva plechy netopýrů.

recept psí sušenky tarvose

Přejeme Vašim zlatíčkům dobrou chuť. Klárka a tým Tarvose design

recept psí sušenky tarvose

recept psí sušenky tarvose

recept psí sušenky tarvose

 

 

 

 

Přihlášení

Tyto internetové strány používají soubory cookies. Více info. Co jsou cookies.