Tarvose hlavolam pro psy Asman

Tarvose hlavolam pro psy Asman

Hodnocení produktu: Zatím bez hodnocení. Buďte první!

Vaše hodnocení:

Tento hlavolam má 4 možnosti a je již pro pokročilé hledače. Vyrobeno v ČR.

1280 Kč s DPH

Dostupnost: skladem ihned k dodání

Výrobce: Tarvose

Tento hlavolam je perfektní a dobrou průpravou k těžším hlavolamům. Hlavolam nabízí 4 druhy otevírání, což je pro některé psy již náročné. Je zde otevírání - šuplík, výklopný, posuvný a vyndavací. Jedná se o úžasný hlavolam, díky kterém se psi bravurně naučí 4 možnosti otevírání. Je vhodný i pro větší plemena, vzhledem k bytelnosti.

Naprosto skvěle zde pes zapojuje čich, koordinaci i hlavu. Každý den můžete trénovat i pouze jedno otevírání. Do ostatních nedáme nic, nebo pamlsky na volno.

Celý hlavolam je vyroben z nezávadných materiálů, a to s láskou, v ČR. Hlavolamy jsou pro psy bezpečné.

POSTUP:

1. Odložte psa, pokud by to nemohl vydržet, nic se neděje. Můžete ho přidělat za postroj k nějaké věci, aby se k vám nerozběhl dříve, než hlavolam naplníte; psa tím můžete i krásně učit, aby čekal, protože ho budete při plnění odměňovat právě za to, že čeká.
2. Naplňte hlavolam pamlsky (používejte spíše suché pamlsky, aby se nepřichytily na dřevo).
3. Uvnitř jsou vyřezaná kolečka, kam pamlsky umístíte, poté zavřete dvířka.
4. Naplňujte hlavolam tak, aby to váš pes dobře viděl.
5. Následně předstupte před psa, můžete ho zde naučit, že si nejdříve musí sednout, a pak až hlavolam dostane, pokud již tuto činnost nedělá během čekání.
6. Postupem času už psovi není třeba říkat ani povel sedni, už bude vědět, že se bude pracovat (pouze vyčkáme, až si pes sedne, tímto docílíme jeho soustředěnosti a zklidnění).
7. Umístíme hlavolam před psa.
8. Naučme se pro práci s ním nějaký povel; u aktivnějších psů používejte spíše klidné slovo, žádné go, jeď... apod., jedná se o klidnou práci, můžete např. použít slovo – HLEDEJ, PRACUJ, HLAVOLAM, u psů pomalejších můžete použít lehce akčnější slovo, dobré je i používat slovo, které nebudete používat v jiné činnosti, a proto je dobré třeba právě hlavolam...
9. Nechte psa v klidu pracovat, nemluvte mu do toho, nesahejte na hlavolam (zkuste si uvědomit, že to je jako něco, když vy luštíte křížovku).
10. Psovi během práce nedávejte odměny, odměnou jsou mu pamlsky, které najde uvnitř hlavolamu; během této činnosti se psovi zvyšuje i sebevědomí.
11. Každý pes je jiný, na to myslete. Jakmile vám pes ukáže, že už skončil, dejte hlavolam pryč; některý pes skončí po pár odměnách, jiný bude ještě 3x kontrolovat, vyčkejte na to, až sám pes dá najevo konec, pokud by snad pořád hledal v hlavolamu, tak to případně můžete ukončit i vy, aby to nepřešlo do demotivace.
12. Psa nenechte frustrovat, pokud začne s hlavolamem mlátit, různě jej okusovat, je třeba zpozornit, protože pes začíná být frustrovaný, tady je dobré zasáhnout a začít případně s jednodušším hlavolamem.
13. Na začátek si můžete hlavolam i vyrobit, aby váš pes tuto činnost pochopil, např. mu můžete do krabice naházet papírky, míčky, role od wc papíru, kam hodíte pamlsky, snažte se rozvíjet jeho přemýšlení pomalu, ale efektivně.
14. Ve svém okolí si můžete najít nějaký workshop nebo dohledat články, případně videa.
15. Práce s hlavolamem je relaxace, v této činnosti se nezávodí, tato činnost má být radostí pro psa.

Pokud váš pes nikdy hlavolam neviděl, je dobré začít od nejjednoduššího a ten opakovat. Postupně pak přejít na složitější, ale vše je o tom pozorovat psa. Pro jednoho psa je tento hlavolam zcela jednoduchý, a pro druhého opravdu těžký.

Orientační doba určená pro práci s hlavolamem je cca 10 minut. Vše však záleží na vašem psovi. Náš Tarvos hlavolamy miluje a strávit s nimi 30 min. pro něj není žádný problém. Hlavolamy mu ale měním. Pokud zpozoruji, že je ten den unavenější, tak mu dám méně složitý hlavolam, aby měl radost. Jsou psi, kteří se tomu věnují i 40 min 2x za den, ale tam to chce měnit hlavolamy, i třeba po domácku vyrobené.

Práce s hlavolamy je skvělá pro psy, kteří potřebují zklidnit, ale také pro psy, kteří jsou např. v léčení, po operaci a nemohou se příliš hýbat. Také to pomůže psychicky zabavit hlavu u aktivních psů, kteří třeba z nudy ničí vaše bydlení.

Upozornění:

Nikdy nenechávejte psa s hlavolamem o samotě, jednak by ho mohl zničit a jednak pokud si pes neví rady, není dobré ho nechávat dojít až za jeho hranice, kde by byl frustrovaný. Začněte s jednodušším hlavolamem nebo ten vybraný učte postupně. Jeden den jedna dvířka, a pak postupně přidávejte další. U mě třeba stačilo jen jednou ukázat, jak se šuplík otevírá při naplňování pamlsky. Každý pes je originál. Jsou i páníčkové, kteří psa učí tyto šuplíky mimo hlavolam, a to za pomocí klikru, tzv. shapingu, anebo přímo na hlavolamu. Učí je postupně, co mají dělat, ale správně by si měl s hlavolamem pes poradit sám, bez páníčka.

Specifikace:

• vyrobeno ze dřeva
• velikost: 31 x 31 x 10 cm
• náročnost: 3
• vhodné pro všechna psí plemena, jen mini psi by na to nemuseli mít dostatečnou sílu, pro ty jsou určené jiné hlavolamy
• vyrobeno v ČR

 

Nový komentář

* (Povinné)

Přihlášení

Tyto internetové strány používají soubory cookies. Více info. Co jsou cookies.