Tarvose hlavolam pro psy Elvis mini

Tarvose hlavolam pro psy Elvis mini

Hodnocení produktu: 4.33/5 (3x)

Vaše hodnocení:

Hlavolam je vyrobený ze dřeva, vhodné pro menší psy. Vyrobeno v ČR.

440 Kč s DPH

Dostupnost: skladem ihned k dodání

Výrobce: Tarvose

Tento hlavolam je skvělý a vhodný pro začátečníky. Během tohoto hlavolamu pes skvěle zapojuje čich, koordinaci a také samozřejmě hlavu. Tento hlavolam je vhodný pro všechna plemena, i ta menší, jeho použití je velmi snadné a většina psů to rychle pochopí. Hlavolam má 6 lopatek, které se otáčejí, a tím se pes dostane k pamlsku. Opravdu úžasný hlavolam. Celkem pes může nasbírat 12 odměn. Je to jeden z nejoblíbenějších hlavolamů.

Celý hlavolam je vyroben z nezávadných materiálů, a to s láskou, v ČR. Hlavolamy jsou pro psy bezpečné.

POSTUP:

1. Odložte psa, pokud by to nemohl vydržet, nic se neděje. Můžete ho přidělat za postroj k nějaké věci, aby se k vám nerozběhl dříve, než hlavolam naplníte; psa tím můžete i krásně učit, aby čekal, protože ho budete při plnění odměňovat právě za to, že čeká.
2. Naplňte hlavolam pamlsky (používejte spíše suché pamlsky, aby se nepřichytily na dřevo).
3. Uvnitř jsou vyřezaná kolečka, kam pamlsky umístíte, poté zavřete dvířka.
4. Naplňujte hlavolam tak, aby to váš pes dobře viděl.
5. Následně předstupte před psa, můžete ho zde naučit, že si nejdříve musí sednout, a pak až hlavolam dostane, pokud již tuto činnost nedělá během čekání.
6. Postupem času už psovi není třeba říkat ani povel sedni, už bude vědět, že se bude pracovat (pouze vyčkáme, až si pes sedne, tímto docílíme jeho soustředěnosti a zklidnění).
7. Umístíme hlavolam před psa.
8. Naučme se pro práci s ním nějaký povel; u aktivnějších psů používejte spíše klidné slovo, žádné go, jeď... apod., jedná se o klidnou práci, můžete např. použít slovo – HLEDEJ, PRACUJ, HLAVOLAM, u psů pomalejších můžete použít lehce akčnější slovo, dobré je i používat slovo, které nebudete používat v jiné činnosti, a proto je dobré třeba právě hlavolam...
9. Nechte psa v klidu pracovat, nemluvte mu do toho, nesahejte na hlavolam (zkuste si uvědomit, že to je jako něco, když vy luštíte křížovku).
10. Psovi během práce nedávejte odměny, odměnou jsou mu pamlsky, které najde uvnitř hlavolamu; během této činnosti se psovi zvyšuje i sebevědomí.
11. Každý pes je jiný, na to myslete. Jakmile vám pes ukáže, že už skončil, dejte hlavolam pryč; některý pes skončí po pár odměnách, jiný bude ještě 3x kontrolovat, vyčkejte na to, až sám pes dá najevo konec, pokud by snad pořád hledal v hlavolamu, tak to případně můžete ukončit i vy, aby to nepřešlo do demotivace.
12. Psa nenechte frustrovat, pokud začne s hlavolamem mlátit, různě jej okusovat, je třeba zpozornit, protože pes začíná být frustrovaný, tady je dobré zasáhnout a začít případně s jednodušším hlavolamem.
13. Na začátek si můžete hlavolam i vyrobit, aby váš pes tuto činnost pochopil, např. mu můžete do krabice naházet papírky, míčky, role od wc papíru, kam hodíte pamlsky, snažte se rozvíjet jeho přemýšlení pomalu, ale efektivně.
14. Ve svém okolí si můžete najít nějaký workshop nebo dohledat články, případně videa.
15. Práce s hlavolamem je relaxace, v této činnosti se nezávodí, tato činnost má být radostí pro psa.

Pokud váš pes nikdy hlavolam neviděl, je dobré začít od nejjednoduššího a ten opakovat. Postupně pak přejít na složitější, ale vše je o tom pozorovat psa. Pro jednoho psa je tento hlavolam zcela jednoduchý, a pro druhého opravdu těžký.

Orientační doba určená pro práci s hlavolamy je cca 10 minut. Vše však záleží na vašem psovi. Náš Tarvos hlavolamy miluje a 30 min. pro něj není problém. Hlavolamy střídám. Jsou psi, kteří se tomu věnují i 40 min 2x za den.

Práce s hlavolamy je skvělá pro psy, kteří potřebují zklidnit, ale také pro psy, kteří jsou např. v léčení, po operaci a nemohou se příliš hýbat. Také to pomůže psychicky zabavit hlavu u aktivních psů, kteří třeba z nudy ničí vaše bydlení.

Upozornění:

Nikdy nenechávejte psa s hlavolamem o samotě, jednak by ho mohl zničit a jednak pokud si pes neví rady, není dobré ho nechávat dojít až za jeho hranice, kde by byl frustrovaný. Začněte s jednodušším hlavolamem nebo psa můžete učit postupně. Na to je možné pracovat s klikerem, tzv. shaping. U mě třeba stačilo jen jednou ukázat, jak se šuplík otevírá při naplňování pamlsky. Každý pes je originál.

Specifikace:

  • vyrobeno ze dřeva
  • velikost: základna-spodní část: 20 x 20 cm, výška 12 cm; vhodné i pro menší plemena typu Francouzský buldoček, Čivava, Yorkshire, Papilon, Bruselský grifonek, King Charles španěl, Kavalír King Charles španěl, Bostonský teriér, Pudl, Boloňský psík, Japonský chin, Pekynéz, Ši-tzu, Tibetský Teriér, Bišonek, Lhasa Apso, Tibetský španěl, Lvíček, Havanský psík, Mops, Coton de Tuléar, Čínský naháč
  • tuto velikost zvládají i střední plemena, ale vhodnější je pro ně větší varianta 
  • náročnost: 1
  • vhodné pro všechna psí plemena, i ta menší
  • vyrobeno v ČR

 

Nový komentář

* (Povinné)

Přihlášení

Tyto internetové strány používají soubory cookies. Více info. Co jsou cookies.